Boxy AutoLoader Model Type-1

Boxy Otomatik Yükleyici Tip-1

Boxy Type 1 işleme süresi kısa olan parçaların robot ile yükleme boşaltma yapması için CNC İleri Teknoloji firması R&D Departmanı tarafından tasarlanmıştır. Tasarım olarak kompakt bir yapıya sahip olan Boxy Autoloader Type 1 ünitesi temel olarak sisteme entegre 7 kg robot ile yükleme boşaltma yapılacak parçaları taşıyacak 5 adet çekmece sisteminden oluşmaktadır. Sistem ile birlikte gelen softboxy yazılımı, kullanıcı dostu arayüzü ve matris tipi parça tanımlama metodu ile parça geçişlerinde müşterilerimize ciddi kolaylık ve zaman avantajı sağlamaktadır.
Boxy Autoloader Type 1 sistemi, uygulama olarak tek makine ile gerçekleştirilen robot otomasyon yükleme boşaltma sistemidir. Özellikle işleme süresi kısa olan ve küçük ebatlı parçalarda yüksek performans ve verim artışı sağlayan Boxy Autoloader Type 1; Kapladığı alan da hesaba katılırsa hem operatörsüz çalışma hem de fabrikalarda kapladığı az alan sayesinde her anlamda kendisini çok kısa süre içerisinde amorti etmektedir. Uygulama açısından dikkat edilmesi gereken hususların başında, Gripper ağırlığı da hesaba katılarak seçilecek parçaların 7 kg’dan az olmasıdır.

Sistem operasyonel açıdan tekli gripper ve çift gripper sistemini çalıştırmaya uygundur. Tek gripper kullanıldığı durumlarda sistem cnc tezgah üzerindeki bitmiş parçayı alarak çekmecedeki lokasyona bırakmakta, çekmeceden başka bir parçayı alarak tekrar cnc tezgah üzerine yüklemektedir.
Çift gripper kullanıldığı durumlarda sistem cnc tezgah üzerindeki bitmiş parçayı alarak tezgah içerisinden çıkmadan yeni parçayı yüklemekte ya da gerekli durumlarda operasyon değişikliği yaptıktan sonra bitmiş parçayı çekmecedeki lokasyona bırakmaktadır.

Sistemin en büyük avantajlarından bir tanesi çekmeceler üzerindeki konumlar tanımlanmış olduğu için parça değişimlerinde bu noktaların tekrar tanımlanmasına gerek kalmamasıdır.Bu yöntem ile parça geçişleri çok kısa süre içerisinde gerçekleşebilmektedir.

Softboxy yazılımının sunduğu pek çok eşsiz avantaj sayesinde sistem çok kolay bir şekilde kullanılabilmekte, parça geçişleri hızlı ve güvenli bir şekilde yapılmakta ve sistem kesintisiz olarak operatörsüz çalışabilmektedir.

Softboxy yazılımı SPC istasyonu sayesinde belli parçaların dışarı ölçüm için verilmesini organize edebilmekte, buna ek olarak ERP sisteminiz ile uyumlu çalışabilmektedir.

Boxy Type 1 Kompakt Robot Otomasyon Sistemi, küçük büyük farketmeksizin tüm imalatçılar için Robot yükleme boşaltma uygulamalarında en yüksek verimi en uygun maliyetlerle fabrikanıza getirmektedir.