Boxy AutoLoader Model Type-2

Boxy Autoloader Type-2

CNC İleri Teknoloji mühendislerinin doğadan ilham alarak tasarladıkları Boxy Autoloader Type 2 modeli çağının ötesinde sunduğu özellikler ile cnc tezgahlara robot yükleme boşaltma uygulamalarında sizlere sınırsız seçenek sunmaktadır.

Boxy Autoloader Type 2, tezgahlar arasına hareket eden 7. eksen ray sistemi ve yukarı aşağı hareket eden 8. eksen tasarımı ile farklı büyüklüklerdeki tezgahlara problemsiz olarak yükleme boşaltma yapabilmektedir. Ham malzemelerin tutulduğu boxy ünitesi; Ana taşıyıcı kasa üzerine yerleştirilmiş adaptör seperatörler vasıtası ile küçük bir alanda çok fazla miktarda parça saklayarak günümüzde tüm işletmelerde problem olan yer konusuna ciddi bir çözüm getirmektedir.

Parçaların işleme sürelerine göre 1 tezgahtan 6 tezgaha kadar robot yükleme boşaltma gerçekleştirebilen Boxy Autoloader Type 2 sistemi; Eklenecek boxy üniteleri sayesinde ister operatörsüz çalışma saatlerini uzatmakta isterseniz de farklı makinalara farklı parçaların tek bir robot ile yüklenip boşaltılmasına imkan tanımaktadır. Diğer bir avantaj olarak modüler yapı ile tasarlanan Boxy Autoloader Type 2 robot otomasyon yükleme boşaltma sistemi, 1 makina ile başlanarak ilerleyen süreçlerde belirli modifikasyonlar ile makina sayısı arttırılabilmektedir.

Lineer düzende yerleştirirken tezgahlardan bir tanesi bakım ya da arıza durumunda olursa yazılım üzerinden gerçekleştirilecek komutlar ile diğer tezgah çalışmasına devam edebilmektedir. Tezgahların karşısında olacak şekilde yerleştirilen boxy üniteleri ergonomik açıdan sisteme çok hızlı müdahele edebilmenize imkan verirken ham malzeme yükleme boşaltma operasyonlarını standart konveyörlere göre çok daha kısa sürede yapmanıza imkan tanımaktadır.

Günümüzdeki pek çok sistem 2 tezgaha yükleme boşaltma yaptığı senaryolarda bu tezgahları ya karşı karşıya koymakta ya da L düzenine yerleştirmektedir.

Bu tip yerleşim planlarında robot seçilirken yükleme boşaltma alanına ulaşabilmek için büyük model robota geçerek maliyeti yükseltirken tezgahlardan bir tanesinin bakım ya da ayar yapıldığı durumlarda diğer tezgahında durmasına neden olmaktadır.

Boxy autoloader type 2 sistemi ile birlikte gelen softboxy yazılım sistemi tüm komplike yükleme boşaltma operasyonlarını kullanıcıların en basit ve etkili şekilde gerçekleştirilmesi için tasarlanmıştır. Tak ve çalıştır altyapısı sistemin kısa sürede kurulumuna ve parçaların entegrasyonuna imkan tanımakta, sistemin işletmenize ulaştıktan kısa süre sonra işletmenizin sistemi etkili ve verimli bir şekilde kullanmasına olanak sağlamaktadır.